מיומנו של חוקר 54: "הסוד שבעיניים"- חלק ג'


כזכור, נפגשתי עם צחי אשר ביקש ממני לבצע חקירה על אדם שחייב לו כסף רב.

לאחר חקירה הראשונה, הוא סיפר לי את הסיבה האמתית בגינה ביקש לפגוש אותי. הוא רצה שאאתר עבורו מישהו שהטריד מינית בעבר את בתו בקיבוץ ונעלם זמן קצר לאחר מכן.

לצחי היה את שמו המלא של הבחור, כפי שנמסר לו ע"י נציג הקיבוץ, איתמר גרינשטיין.

החקירה שלי העלתה שישה אנשים העונים לשם זה בכל הארץ, אך כולם נפסלו מסיבות שונות.

כאשר אני מגיע למבוי סתום בחקירה, הדבר הנכון הוא לעשות הוא לבצע בדיקה חוזרת בכדי לוודא שלא פספסתי משהו בדרך.

האם ייתכן כי אותו עובד מסר שם בדוי לקיבוץ בו הוא עבד? אם זה המצב – אז הסיכוי לאתר אותו הוא אפסי.

פניתי בעצמי למזכיר הקיבוץ, בו התגורר צחי בעבר.

רציתי לחקור אותו בעצמי, אולי ברשותו יש פרטים שהוא לא מסר לצחי. ידעתי שאם אתקשר אליו הוא לא ישתף עמי פעולה, אז הנעתי את הרכב ונסעתי לקיבוץ.

הנוף בדרך לקיבוץ היה מדהים ואפילו טיפוס אורבני כמוני הצליח להבין מדוע אנשים בורחים לגור במקומות כה מרוחקים.

תפסתי את מזכיר הקיבוץ במשרדו, לאחר שהצגתי את עצמי הוא החמיץ פנים – הוא אמר כי הוא לא מבין למה צחי פותח פצעים של העבר ולא ממשיך עם חייו. היה נראה כי הוא אינו שש לעזור לי.

אמרתי לו שאם היה מדובר בבת שלו, אני לא בטוח שהוא היה מרפה מהנושא. רמזתי לו שאם מלכתחילה הוא היה דואג לטפל בנושא באופן יסודי ומעמיק, אולי היה ניתן לתפוס מיד את העובד. סיפרתי לו על כמה מכרים שלי שעובדים בעיתונים באזור שישמחו מאד לפרסם כתבה על האופן בו הקיבוץ השתיק פרשה של תקיפה מינית.

מזכיר הקיבוץ, אשר חשש שפרשה ישנה תצוף פתאום, מסר כי אין לו פרטים מעבר למה שכבר מסר לצחי; ברשותו יש אך ורק את שמו המלא של אותו עובד.

שאלתי אם הוא לא מילא את פרטיו המלאים בתיק עובד; כולל תעודת זהות, כתובת מגורים וכד'. המזכיר השיב שלא.

"האם יש אפשרות כי הוא נתן לך שם בדוי?", שאלתי.

המזכיר השיב כי הוא בטוח ששם העובד היה נכון – מכיוון שזכור לו כי באחד הפעמים העובד המדובר שכח את רישיון הנהיגה שלו בחדר האוכל, והוא שמר לו עליו עד ששב למחרת לעבודה.

הבנתי שקיימת עוד אפשרות שפסחתי עליה.

'ביצעתי בדיקה נוספת ומצאתי אדם נוסף העונה לשם איתמר גרינשטיין, אשר גילו היה מתאים, ובגלל שהוא שינה את שמו לפני כמה שנים האיתור הקודם שלו לא צלח.

הוא שינה את שמו הפרטי וקיצר את שם המשפחה, צעד שמבוצע פעמים רבות על ידי אנשים שרוצים לחמוק מאימת הדין. הוא הפך מאיתמר גרינשטיין, לאיתי גרין.

מצאתי את פרטיו המלאים של איתי ושם גם הופיעה הכתובת הרשומה שלו. הרגשתי שאני מתקרב אליו.

ביקרתי בכתובת הרשומה שהתבררה ככתובת של הוריו. הכתובת הייתה במרכזה של שכונה קטנה בעיר בה כולם מכירים את כולם.

הייתה לי הרגשה שאם אגיד את שמו של הנדון, התושבים במקום מיד יידעו במי מדובר ויוכלו להפנות אותי אליו. אך השאלה הייתה איך האנשים מכירים אותו – בשמו המקורי או בשמו החדש.

לפני שהתחלתי לחקור בשכונה ערכתי ברור עקיף ונמסר כי מדובר בשכונה בה מתגוררים אנשים עם רקע בעייתי; אנשים רבים שנפלטו ממסגרות שונות.

הבחנתי כי בעורף הבניין ישנה חנייה מסודרת עם מספרי דירה לכל רחבת חנייה, ואז במספר הדירה של איתי ומשפחתו ראיתי רכב עם שלט למכירה – על השלט מספר טלפון ולמטה היה כתוב "איתי".

התקשרתי לטלפון שהופיע על הרכב וענה לי קול שקט: "מי זה?". "בקשר לרכב", עניתי.

התקווה שלי הייתה שאיתי בסביבה, אז המשכתי ואמרתי: "אני כאן ליד הרכב".

איתי השיב: "אני לא יכול לדבר עכשיו, אבל אתה רואה את בית הכנסת ממול?, חכה בחוץ אני תכף מסיים ואצא אליך".

לא המתנתי בחוץ ונכנסתי לבית הכנסת תוך כדי שאני מפעיל מצלמה סמויה. השעה לא הייתה שעת תפילה מקובלת, ובמקום היה עובד בית כנסת אחד ובחדר צדדי הבחנתי בדמות מתפללת לבדה. הבנתי שזה איתי, אשר באופן מוזר לא היה עם כיפה לראשו.

הוא הסתובב אלי וחייך, הבין שאני זה שהתקשרתי אליו מקודם ועשה לי תנועה עם היד שהוא מסיים בקרוב.

לאחר כמה דקות איתי יצא אליי, שמח להראות לי את הרכב שלו. הוא אף הציע שאקח את הרכב לסיבוב במידה ואני רציני. דיברנו על פרטי הרכב, פתחתי מכסה מנוע ואפילו סגרנו מחיר.

אמרתי לו שאני מאד רציני והייתי רוצה להגיע עם אחי למחרת בכדי לסגור את העסקה. שלחתי לצחי את הסרטון של איתי ובעזרת ביתו הוא אימת את הזהות שלו כאותו עובד שהטריד אותה לפני כל כך הרבה שנים, היא אמרה "שיש דברים שלא שוכחים".

לפגישה למחרת אני כבר לא הגעתי – צחי הגיע במקומי.

צחי לא סיפר לי את כל פרטי המפגש שלו עם איתי (איתמר), אך הדגיש כי למחרת המפגש ביניהם איתי ניגש מיוזמתו לתחנת המשטרה הסמוכה והודה בפניהם על האירוע בו היה מעורב.

צחי התקשר אליי כחודש לאחר מכן ואמר לי: "תודה שהשבת לי שנת הלילה שלי".

* רוצים לראות את הפרקים הבאים של יומנו של חוקר, תעשו "לייק" לעמוד. **אם אהבתם את הסיפור אשמח לשיתוף שרגא איסוף מידע וחקירות 03-5440977 / 050-7404376 shragainfo@gmail.com ***תודה רבה לטל חגי & אביעד קפויה על עריכת התוכן. **** הצילום הוא אילוסטרציה.

** מוזמנים לעקוב אחרינו בפייסבוק

https://www.facebook.com/private.investigations/

מיומנו של חוקר 54 (מאי 2017) : "הסוד שבעיניים" חלב ג'

Featured Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook - White Circle