מיומנו של חוקר 54: "הסוד שבעיניים"


שעת בוקר מוקדמת. לקוח התקשר אליי בשעה מאוחרת וביקש לפגוש אותי במזח, דבר ראשון על הבוקר.

אני לא נוהג לפגוש לקוחות במקומות מבודדים, אבל הלקוח הגיע אליי דרך מכר משותף ולכן חרגתי ממנהגי.

התקרבתי למקום הפגישה, כאשר כמה דקות לפני כן הלקוח לא ענה לי לנייד. חשבתי שהוא התחרט מבלי שהודיע.

העובדה שקמתי בשעה כה מוקדמת, לאחר ליל עבודה ארוך, והגעתי לפגישה בה הלקוח החליט על דעת עצמו שהוא לא מגיע עוררה בי חוסר נוחות.

ככלל, אני לא אוהב שלא עונים לי לטלפון.

כאשר התקרבתי לקצה המזח זיהיתי אדם שעומד עם חכה, כאשר גבו אליי, לפתע הסתובב ואמר :"אתה אוהב לדוג?"

"ניסיתי בעבר, אך פחות התחברתי". השבתי.

"בכל בוקר אני מתחיל כאן את היום שלי", אמר. "שמח שהגעת בזמן", הוסיף. "אני תמיד מגיע בזמן", וכך, כמו בסצנה הלקוחה מסרט, פגשתי את הלקוח לראשונה.

"בוא, קח חכה ושב לצידי", פקד עלי. הגבתי בחיוך קטן והתיישבתי. לא שאלתי אותו מדוע בחר להיפגש בצורה זו, תיארתי לעצמי שאבין בהמשך. צחי סיפר לי על שותף עסקי שלו בשם מאיר.

הם עבדו יחד במשך מספר חודשים, צחי לא פירט באיזה תחום, כאשר לפתע מאיר עשה לו תרגיל עוקץ וגנב ממנו סכום של 200,000 ₪.

צחי הגיש תביעה כנגד מאיר.

מאיר מצדו טען כי זה היה הסכם העבודה ביניהם והכחיש שהוא חייב לצחי כספים – זאת ועוד, הוא הציג בפני בית המשפט "תמונת מצב" לפיה הוא פשט רגל ולכן גם אם יפסקו נגדו, אין לו מאיפה להחזיר לצחי את הכסף.

בשלב זה צחי החליט שהוא עוצר את ההליכים המשפטיים, הוא הבין שעד שלא יאתר נכסים ו/או רכוש כלשהו של צחי שהוא יוכל לעקל, אין כל משמעות לכל הזמן והכסף שישקיע בבתי משפט ועורכי דין.

"אני רוצה שתמצא לי נכסים שלו, אני יודע שיש לו", אמר.

צחי הוסיף שמאיר חי ברמת חיים גבוהה וממשיך לעבוד ולהרוויח כסף, בעיקר ב"שחור", אך אין לו דרך להוכיח זאת ולכן כאן הוא צריך את עזרתי.

ניסיתי לתהות מדוע צחי לא סיפר לי את כל הסיפור הזה בטלפון וביקש ממני הצעת מחיר מסודרת, והתעקש לקבוע איתי השכם בבוקר, אבל לא שאלתי אותו בנושא.

הסברתי לו שאני אעביר לו הצעת מחיר מסודרת ולאחר שיאשר אותה ניתן יהיה לצאת לדרך – וכך היה.

כעשר דקות לאחר ששלחתי לו את הצעת המחיר, צחי אישר אותה. המהירות הפתיעה אותי, אך יצאתי לעבודה.

בכל האינטראקציה עם צחי הרגשתי שהוא מסתיר ממני משהו, אבל לפעמים החושים שלי כחוקר עובדים שעות נוספות וחשבתי שייתכן שזיהיתי דברים שלאו דווקא קשורים לעניין החקירה המדוברת.

התחלתי מיד בביצוע חקירה על נכסיו של מאיר.

התחלתי בבדיקה ראשונית, שם נראה כי הרכב בו הוא נוסע שייך לחברת "ליסינג", הדירה בה הוא מתגורר היא בשכירות ובבדיקה מעמיקה יותר נמצא כי מאיר לא מחזיק שם נכס על שמו.

ביצעתי חקירה בקרב בני משפחתו והיה נראה כי מאיר הוא לא "חייב סדרתי", אבל קרובי משפחה טענו כי לאחרונה נקלע לקשיים כלכליים – התרשמתי כי בסביבתו מתודרכים למסור גרסה זו.

במקרים מסוג זה אחד התרגילים הידועים ביותר של בעלי חוב, הוא העברה של נכס בבעלותם לידי בן משפחה קרוב, כך שלא יוכלו לעקל לו את הנכס.

חקירה מתוחכמת העלתה כי לפני זמן קצר מאיר רשם דירה שהייתה בבעלותו על שמו של אחיו. הצלחתי לאתר גורם שהיה מעורב בעסקה אשר דיווח כי בפועל

אחיו של מאיר ביצע לכאורה העברה של כסף בסכום נמוך ביחס לשווי הדירה המוערכת וכל העסקה הריחה כעסקה פיקטיבית.

המידע הזה היה די והותר עבור צחי כי הצלחתי להוכיח כי מאיר מכר, לכאורה, את הדירה רק לאחרונה, זאת לאחר שבמשך תקופה ארוכה צחי טען כי אין לו כסף ו/או נכסים; זה היה חלק מהניסיון שלו לחמוק מהתשלום לצחי.

קבעתי פגישה עם צחי והצגתי בפניו את הממצאים שלי והוכחה לבעלות של מאיר על הדירה עד לאחרונה, צחי חייך בשביעות רצון.

צחי הכין לי את יתרת התשלום עבור החקירה והודה לי על הביצוע המהיר. כאשר קמתי ללכת הוא אמר לי :"חכה, עכשיו אני רוצה לספר לך למה באמת רציתי לפגוש אותך".

צחי המשיך: "הייתי חייב לבדוק אותך לפני שאני מספר לך את הסיבה האמתית שרציתי להיעזר בשרותך".

הייתי מופתע. דבר כזה עוד לא קרה לי – "אז כל החקירה הזו הייתה לשווא?", שאלתי.

"לא לשווא, מדובר אכן בבחור שחייב לי כסף – והאמת שלא חשבתי לעשות משהו בנדון, אבל רציתי לבדוק כמה אפשר לסמוך עליך וכמה אתה מקצועי לפני שאספר לך את הסיפור שלי".

לא כל כך אהבתי שעושים לי תרגילים, אבל באותה מידה הייתי סקרן. את הסיבה האמיתית בגינה צחי רצה לפגוש אותי, אספר בחלק הבא של יומנו של חוקר ...

* רוצים לראות את הפרקים הבאים של יומנו של חוקר, תעשו "לייק" לעמוד. **אם אהבתם את הסיפור אשמח לשיתוף

שרגא איסוף מידע וחקירות 03-5440977 / 050-7404376 shragainfo@gmail.com ***תודה רבה לטל חגי & אביעד קפויה על עריכת התוכן. **** הצילום הוא אילוסטרציה

** מוזמנים לעקוב אחרינו בפייסבוק

https://www.facebook.com/private.investigations/

מיומנו של חוקר 54 (מאי 2017) : "הסוד שבעיניים"

Featured Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook - White Circle