מיומנו של חוקר 45: "שושנה בין החוחים"


"דברים אינם כמו שהם נראים", נשמע כמו משפט מתוך סרט, אך עבורי זאת מציאות יומ-יומית. נירית פנתה אלי בבקשה לעזרה, היא הייתה קצרת רוח וכבר בטלפון סיפרה לי את מה שעובר עליה. היא אמרה לי כי בחודשים האחרונים יש לה תחושה מוזרה שמישהו עוקב אחריה. אמרתי לה שאם זה כך, עדיף שנקצר את השיחה הטלפונית ונקבע מועד לפגישה. ביקשתי ממנה שכאשר היא מגיעה לפגישה, שלא תגיע עם הטלפון הסלולרי הקבוע שלה, אלא תיקח מכשיר מבן משפחה או מחברה קרובה שהיא סומכת עליה. נפגשנו בבית קפה.


ערכתי סריקה מסביבי על מנת לוודא שאני לא מזהה כל מיני גורמים המצטיירים בעיניי כחשודים. לאחר שיחת חולין קצרה, נירית סיפרה לי כי בתקופה האחרונה היא מרגישה שמישהו עוקב אחריה ויודע על כל מיני פעולות שהיא עושה. היא לא יכלה לשים את האצבע על מה שמוביל אותה לתחושה, אבל עם השנים למדתי שעם תחושה, במיוחד תחושה נשית,קשה להתווכח. תשאלתי את נירית על חייה בתקופה האחרונה והאם יש מישהו שהיא עשויה לחשוב כי הוא רוצה לעקוב אחריה ומדוע.

היא סיפרה לי שלאחרונה היא סיימה קשר רומנטי של שלוש שנים עם בחור בשם עומר עמו התגוררה במשך שנתיים. הקשר בניהם החל מעולה. היו להם שיחות נפלאות, תחביבים משותפים רבים, קשר אינטימי מצוין וזכור לה שכל יום שישי היה מקפיד להשאיר לה זר פרחים חדש באגרטל שלה, בנוסף הוא היה קונה לה מתנות רבות, מבשל עבורה ופשוט בן זוג מושלם. עם הזמן התפחתו בניהם ויכוחים רבים, בעיקר על רקע משפחתי- מכוון שאימו של עומר לא הסכימה לקבל אותה כבת משפחה. לדבריה- לא משנה מה היא הייתה עושה, היא הייתה מקבלת ביקורת וחיצים של שנאה. בסופו של דבר, לאחר שעומר לא עשה שום דבר בכדי לשנות את המצב, הוויכוחים בניהם החמירו, היא החליטה לסיים את הקשר. עומר קיבל את הפרידה בצורה קשה מאוד. במשך חודשים רבים היה מתקשר אליה ללא הפסקה, ושולח לה הודעות במטרה שתחזור אליו. עד שיום אחד, ללא סימן מקדים, היא לא שמעה ממנו יותר - הוא הפסיק להתקשר ולשלוח הודעות. בליבה הרגישה כי הוא לא ויתר על הקשר בניהם. מבחינתה, עומר היה החשוד העיקרי. היא הייתה בטוחה שהוא עדיין אובססיבי לגביה וייתכן ועוקב אחריה או שלח מישהו שיעקוב אחריה. נירית חששה שמישהו מאזין לשיחות הטלפון שלה – הסברתי לה שניתן לבדוק זאת בהליך פשוט. ביקשתי ממנה להביא לפגישה הבאה בינינו את הטלפון הסלולרי שלה, על מנת שאשלח אותו למעבדה. העברתי את הטלפון לבדיקת מעבדה מקיפה, אך לא נמצאה תוכנה או מכשיר "מעקב" כלשהו בטלפון של נירית. השלב הבא, לבקשת נירית, היה חקירה ביחס לאקס שלה (עומר) ולבדוק האם ייתכן והוא עוקב אחריה.

התחלתי בחקירת רקע על עברו ועיסוקיו של עומר. משיחות עם מספר גורמים בסביבתו הבנתי כי ,במשך תקופה ארוכה, עומר לא יציב בחייו. הוא התקשה להתאושש מהקשר רומנטי עם נירית, לא הצליח להחזיק עבודה קבועה וסרב לצאת עם נשים אחרות. אך הועלה בחקירה כי לפני מספר חודשים הוא פגש מישהי חדשה וכל הגורמים בסביבתו ציינו כי משהו בו השתנה, הוא נראה סוף סוף מאוהב וכי יצא לדרך חדשה. איתרתי את "עמוד הפייסבוק" של עומר ומצאתי צילומים רבים שלו עם "האהבה החדשה שלו". ראיתי כי הם טסו לאחרונה לחו"ל. על פניו, היה נראה שעומר המשיך בחייו.

ערכתי בירור נוסף. עומר מצא עבודה חדשה בה הוא מתמיד. כל ההתנהלות בחייו העידה שהוא המשיך קדימה ונירית לא מעסיקה אותו יותר. לא פסלתי אותו לחלוטין, אך הבנתי שעלי לפעול בערוצים נוספים. קיימתי שיחה נוספת עם נירית, ביקשתי לברר ממנה עוד בנוגע לתחושות שלה. היא נתנה לי דוגמה מטרידה - כאשר לפני כחודש, שעברה למקום עבודה חדש, מישהו התקשר למשרד וביקש לדבר איתה. היא הייתה מופתעת מאד מכיוון שחוץ מהוריה ואולי שתי חברות קרובות, אף לא ידע את שם מקום העבודה החדש שלה, אז מי זה שמחפש אותה? כאשר ניגשה לטלפון של המשרד, השיחה כבר נותקה והטלפון ממנו הייתה השיחה היה חסום. מספר פעמים כאשר הלכה עם חברות לבית הקפה השכונתי, היא הרגישה שמישהו הולך אחריה ופתאום נעלם בין הבתים בשכונה. אז אמרה לי – "אולי תחשוב שאני משוגעת, אבל אני בטוחה שבכל פעם אני מריחה את אותו הבושם של גבר". ביקשתי מנירית לבקר בביתה. היא לא הבינה מדוע, והסברתי לה שאני רוצה להביא איתי מומחה למכשירי ציתות בכדי לבדוק האם ייתכן ומישהו הצליח להחדיר לה מכשיר ציתות לביתה. נירית הרגישה מזועזעת מעצם המחשבה שמישהו חדר אליה הביתה, אבל הבינה שאין ברירה. ביצעתי סריקה ארוכה בכל החלקים של ביתה, אך לא מצאנו מכשיר ציתות כלשהו. אבל אז, כאשר יצאתי מביתה, הבחנתי כי מונח מאחורי הדלת אגרטל עם שושנים, לא ברור לי איך לא שמתי לב לקיומו בעת היכנסי לדירה. שאלתי את נירית איך ייתכן כי יש פרחים באגרטל מחוץ לביתה, הרי זה היה מנהג של החבר הקודם שלה. לא? היא סיפרה לי שהיא כל כך אהבה את המחווה, כך שגם לאחר שהם נפרדו, היא הייתה מזמינה קבוע מידי שישי פרחים מהמוכר השכונתי, ביום חמישי בלילה הייתה מניחה את האגרטל ריק בחוץ וכאשר הייתה פותחת את הדלת בשישי היו מחכים לה שושנים טריים לכבוד שבת. היום לא הספיקה להכניס את האגרטל עם הפרחים פנימה, מכוון שהייתה מרוכזת בבואנו. ביצעתי מיד סריקה לאגרטל... ובינגו! על אחד מדפנות האגרטל היה מחובר מכשיר ציתות ! לקחנו באופן מידי את מכשיר הציתות לבדיקה וזיהינו כי הוא משדר למחשב בסמוך לביתה של נירית, כאשר ביצענו בדיקה מעמיקה יותר הגענו לחנות הפרחים השכונתית של נירית. הגעתי במהרה עם המכשיר בידי אל המוכר בחנות, המתנתי מחוץ לחנות עד שלא יהיו בה לקוחות. נכנסתי לכיוונו של המוכר כאשר אני אוחז בידי את מכשיר הציתות. בתחילה המוכר היה עם פרצוף תמים, אך מיד שלפתי את תעודת החוקר שלי והסברתי לו שעדיף שיודה באמת ומהר. המוכר סיפר שהוא התאהב בנירית עוד בזמן שהייתה עם החבר הקודם שלה, לפעמים כאשר היה מגיע להניח בדירתה את הפרחים, היה רואה אותה והוא פשוט "נדלק". לאחר ששמע שהזוג נפרד, הוא רצה להתקרב אליה וחשב שאם ידע מה קורה איתה בחיים אז הוא יצליח לגרום לה להתאהב בו. חזרתי לנירית עם הממצאים החדשים שלי. היא הייתה מופתעת מאוד. המלצתי לה להגיש תלונה במשטרה, היות ומדובר בעבירה פלילית חמורה. נירית אמרה שהיא מרחמת על מוכר הפרחים, ולכן מעדיפה להשאיר את זה מאחוריה. היא מאמינה שלאחר העימות מולנו הוא יחדל ממעשיו. יותר היא לא קנתה פרחים בחנות שלו ...

*שתפו את הסיפור אם אהבתם (לסיפור הבא לחצו כאן) שרגא איסוף מידע וחקירות 03-5440977 / 050-7404376 shragainfo@gmail.com


הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו לקבלת עדכונים

https://t.me/shragainfo ** רוצים לראות את הפרקים הבאים של יומנו של חוקר, תעשו "לייק" לעמוד שלנו ***תודה רבה לטל חגי על עריכת התוכן. **** הצילום הוא אילוסטרציה

Featured Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook - White Circle