מיומנו של חוקר 37: "בעל חוב"


עורכי דין רבים נעזרים בשירותיהם של חוקרים פרטיים.

אחד התחומים הנפוצים ביותר הוא איתורם של "בעלי

חוב".

לקוחות המעוניינים להגיש תביעה כנגד אדם כלשהו, צריכים בראש ובראשונה לאתר את אותו האדם על מנת שיוכלו למסור את כתב התביעה.

עו"ד אריאל, עמו אני עובד באופן קבוע, פנה אלי לאחר שלקוח בשם גבי שכר אותו על מנת להגיש תביעה כנגד בחור בשם דניאל.

דניאל, בחור צעיר ממרכז הארץ, היה לפני מספר שנים מעורב בעסקה עם גבי אשר בסופה הוא נשאר חייב לגבי סכום של 200,000 ₪! תביעה מפורטת כנגד דניאל הייתה מוכנה, אך היה עליו להמציא את כתב התביעה לידיו של דניאל בכדי שיוכל לזמנו לבית משפט.

עו"ד אריאל פנה אלי בבקשה שאסייע לו לאתר את דניאל. באופן טבעי, פניתי תחילה להוריו של דניאל במעין סיפור "כיסוי" והתעניינתי בכתובתו.

אמו של דניאל הגיבה באגרסיביות וחשדנות, התנהגות האופיינית להוריהם של בעלי חוב, והתרשמתי כי יש לה ניסיון בהתנהלות עם גורמים המחפשים אחר דניאל.

היא סיפרה שדניאל אינו מתגורר בבית כבר מספר שנים, והם אף לא נמצאים בקשר. בסיוע של גורמים שונים, ביצעתי חיפוש נרחב ולדניאל לא היה רכב שרשום על שמו, דירה או נכסים כלשהם.

כל גורם עמו ביררתי מסר כי "אין שום דבר שרשום על שמו של דניאל". איך זה ייתכן? כל אדם זקוק לרכב, דירה, להיות מחובר לאמצעי תקשורת כלשהו, על מנת שיהיה לו חשבון חשמל, אינטרנט... משהו שיהיה רשום על שמו.

ממה שהיה ידוע לי ,דניאל רווק וללא ילדים. הבנתי שאני צריך לחכות ש"הגזרה תתקרר" מעט ולנסות ולתקוף את הנושא מזווית קצת אחרת. לכן, ניגשתי לכתובת הידועה האחרונה של דניאל בגבעתיים.

חקרתי את השכן מהקומה הראשונה, אשר סיפר כי הגיע לבניין רק לפני כחודשיים ולא הספיק להכיר את השכנים. בהמשך פגשתי שכנה נוספת, אשר לא ששה לשתף פעולה.

היא סיפרה כי היא חושבת שהיה פעם מישהו בשם דניאל שהתגורר בדירה בקומה השלישית של הבניין. מעבר לכך, היא לא ידעה לספק מידע נוסף. בקומה השלישית יש ארבע דירות. באחת מהן מתגוררת קשישה ממוצא רוסי, אשר לא הצליחה להבין על מה אני מדבר איתה.

בדירה הנוספת לא היה איש בבית. זיהיתי כי באחת הדירות הופיע בצורה דהויה שם משפחתו של דניאל על זמזם הכניסה לדלת, ועליו כיתוב מחודש של שם המשפחה החדשה המתגוררת במקום.

דפקתי על דלת הדירה. פתחה לי את הדלת אימא צעירה. היא סיפרה כי הם חדשים בבניין, וכל מה שידוע לה הוא שדירתה הייתה ריקה כמה חודשים בטרם עברו אליה – לכן גם לא הכירה את הדיירים הקודמים.

עם זאת, היא סיפרה לי כי זו אינה הפעם הראשונה שמחפשים אצלם את הבחור הזה, דניאל. היא הסתקרנה לדעת במה מדובר. סיפרתי לה סיפור כלשהו בנוגע להיכרותי עם דניאל, סיפור מעורפל, רק בכדי לספק את יצר הסקרנות שלה. היא גם לא התעניינה מעבר לכך.

היא הוסיפה כי בדירה ממול שוכן הדייר הכי ותיק בבניין, והוא זה ש"יודע הכול על כולם" – אם מישהו עשוי לדעת משהו, אזי זה בוודאות הוא. פניתי אל השכן ממול.

את הדלת פתח אדם כבן 60, נראה כאילו רק המתין לזה שאדפוק על דלת ביתו. כאשר הזכרתי את שמו של דניאל, הבנתי שאני לא הראשון ששואל עליו. הוא השיב לי: "אני אענה לך מה שעניתי גם לבחור הקודם שהיה פה – דניאל עבר למקום לא ידוע". ואז לפתע רעייתו של השכן צעקה מאחור "ברוך שפטרנו ממנו ומאשתו".

חשבתי לעצמי – "אשתו?", דניאל נשוי. איך זה יכול להיות. בכל המקומות בהם בדקתי הופיע דניאל כרווק.

אחד לא הזכיר כי הוא נשוי. ייתכן והוא התחתן ממש לא מזמן? הבנתי שרעייתו של השכן כועסת על דניאל ואשתו. חשבתי שזוהי עשויה להיות הזדמנות טובה להוציא ממנה מידע נוסף. שאלתי בחביבות: "מדוע ברוך שפטרנו"? האישה ניגשה אל הדלת, תוך כדי שהיא מזיזה את בעלה, ואמרה: "היא הייתה אישה מעצבנת, שמשאירה את כל הזמן את האשפה שלהם בחדר המדרגות וגורמת לריח רע בכל הקומה".

שאלתי אם יש לה אולי מושג לאן הם עברו, או טלפון שלהם. היא השיבה לאות שלילה והוסיפה כי בעבר הגיע אליהם בטעות מכתב שיועד לרעייתו של דניאל, נטלי, מאז היא לא ראתה אותם ולכן המכתב נשאר אצלה.

היא הראתה לי אותו. על המכתב התנוסס מספר תעודת הזהות של נטלי ושם משפחתה. באותו רגע הבנתי שכבר יש לי פריצת דרך, ועם הפרטים הללו הדרך לאיתור משפחתה של נטלי הייתה קצרה.

לאחר שיחה קצרה עם הוריה, הבנתי שנטלי ודניאל התחתנו לפני כשנה חתונה אזרחית, אך טרם נרשמו בארץ כזוג נשוי. זה כמובן הסביר את העובדה שאף אחד לא ידע על כך שדניאל נשוי וכי זה לא היה רשום בשום מקום.

הצלחתי לקבל מהוריה של נטלי את טלפון הנייד שלה. בחיפוש באינטרנט מצאתי מודעה לפיה נטלי מפרסמת את עצמה כמטפלת ילדים ברמת גן. התקשרתי אליה, וסיפרתי כי אני מחפש מטפלת לשני ילדיי.

היא שמחה לספר לי אודותיה וציינה כי היא יכולה לטפל בבית הלקוח או בביתה שלה – כמובן ששאלתי לכתובת מגוריה והיא מסרה לי בשמחה. עניתי לה כי עליי להתייעץ עם אשתי, ואעדכן אותה לגבי תשובה.

לאחר שהייתה בידיי כתובתם העדכנית של דניאל ואשתו, ערכתי מספר טלפונים לשכנים בכתובת המגורים אשר אישרו כי הם אכן מתגוררים במקום. עם המידע שבידיי יצרתי קשר עם עו"ד אריאל, אשר הופתע מהזריזות הרבה שבה הצלחתי לאתר את דניאל.

לאחר כשבועיים אריאל יצר עימי קשר, ועדכן כי גבי (הלקוח שלו) סיפר לו שהייתי צריך לראות את פניו של דניאל לאחר שהוא הבין שהצלחנו להגיע אליו – "הוא כמעט ואיבד הכרה".

*אם אהבתם את הסיפור אשמח לשיתוף

שרגא איסוף מידע וחקירות

03-5440977 / 050-7404376

shragainfo@gmail.com ** רוצים לראות את הפרקים הבאים של יומנו של חוקר, תעשו "לייק" לעמוד. ***תודה רבה לטל חגי על עריכת התוכן.

**** הצילום הוא אילוסטרציה

https://www.facebook.com/private.investigations/

Featured Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook - White Circle